Technologia budowy i odnowy torów kolejowych

Lekki sprzęt budowlany

MASZYNA DO POZIOMOWANIA TORÓW KOLEJOWYCH PRM

PRM – maszyna do poziomowania torów kolejowych przeznaczona do poziomowania toru prostego i na łukach. PRM posiada dwa mechanizmy do unoszenia toru a wszystkie ruchy odbywają się poprzez siłownik hydrauliczny. Do odstawienia maszyny z toru służą najazdy kolejowe.

ROLOWNICA DO ŁUKOWANIA SZYN

Rolownica do łukowania szyn służy do otrzymywania potrzebnego zakrzywienia toru – łuku toru kolejowego poprzez ułożenie toru w łuk o minimalnym promieniu 150 m. Łukowanie odbywa się poprzez napęd elektryczny.

OŚMIO - WRZECIONOWA WIERTARKA DO PODKŁADÓW

Ośmio - wrzecionowa wiertarka do podkładów umożliwia wiercenie otworów o średnicy 16 i 19 w drewnianych podkładach – dla przytwierdzenia szyny do podkładu przy pomocy płytki i śruby. Wiercenie odbywa się poprzez napęd elektryczny.

SILNIKOWY PODNOŚNIK KOLEJOWY - MAMUT

Silnikowy podnośnik kolejowy MAMUT to hydraulicznie pracująca maszyna wyposażona w dwa kolejowe kleszcze i dwie podpory do podnoszenia. MAMUT to następna maszyna do czyszczenia i dostosowania przewyższenia torów przy odnowie i rekonstrukcji torów kolejowych. MAMUT jest wyposażony we własny napęd.

SILNIKOWA WKRĘTARKA

Silnikowa wkrętarka służy do wkręcania śrub do podkładów podczas montowania torów kolejowych lub do wykręcania śrub z podkładów podczas demontażu torów kolejowych.

MAŁA SUWNICA BRAMOWA RKJ 750p

Mała suwnica bramowa RKJ 750p umożliwia podnoszenie, transport oraz wymianę torów. Konstrukcja jest zespawana z profili walcowych, rurek i blachy. Podnoszenie i opuszczanie wciągników jest kontrolowane za pomocą ręcznej dźwigni. Wciągnik jest umieszczony na ramie urządzenia. Ruch wciągnika na ramie odbywa się poprzez ręczne koło z małym kołem łańcuchowym.

RĘCZNE MOBILNE URZĄDZENIE DO POMIARU SZEROKOŚCI TORU

Ręczne mobilne urządzenie do pomiaru szerokości toru to trzy-kołowa maszyna przeznaczona do pomiaru szerokości i przewyższenia toru kolejowego. Jednostka rejestrująca, skala przewyższenia i sygnalizacja są umieszczone na rurce nośnej. Sprawdzanie wartości pomiarowych jest optyczne, akustyczne i graficzne.

ZESPÓŁ PRĄDOTWÓRCZY Z SILNIKIEM DIESEL 6 kW

ZESPÓŁ PRĄDOTWÓRCZY Z SILNIKIEM DIESEL 6 kW służy do produkcji trzy- fazowego prądu. Zespół prądotwórczy składa się z silnika, alternatora oraz deski rozdzielczej umieszczonych w chronionej ramie, co umożliwia ręczne przenoszenie urządzenia.

ZESPÓŁ PRĄDOTWÓRCZY Z SILNIKIEM DIESEL 60 kW

Zespół prądotwórczy z silnikiem Diesel 60 kW jest umiejscowiony na dwu-osiowym podwoziu i składa się z silnika, alternatora i deski rozdzielczej. Zespół prądotwórczy jest przeznaczony do produkcji prądu do oświetlenia, dla urządzeń jednofazowych i trzyfazowych oraz wszędzie tam gdzie energia elektryczna nie jest dostępna z sieci.

Powrót na początek strony