Pojazd szynowo – drogowy RENAULT MIDLUM DUOTRAM - HNJ

Renault Midlum Duotram - HNJ to pojazd szynowo – drogowy wyposażony w izolowany, hydrauliczny żuraw ładunkowy (do pracy z siecią trakcyjną pod napięciem) oraz platformę. Pojazd został zaprojektowany do jazdy i pracy zarówno na drogach jak również na torach tramwajowych. Jest używany np. do konserwacji i napraw, do transportu materiałów z możliwością samo-manipulacji, do pracy z siecią trakcyjną pod napięciem z zachowaniem wszelkich wymogów norm bezpieczeństwa.

Zaletą tego pojazdu szynowo – drogowego jest wykorzystanie nadbudówki w kombinacji platformy i HNJ (hydraulicznego żurawia ładunkowego). Światowe trendy w obszarze transportu materiałów pokazują, że jest to kombinacja o najwyższej wydajności przy najniższych kosztach obsługi.

Przenoszenie energii podczas jazdy torami odbywa się poprzez koła drogowe. Pojazd jest wyposażony w system kamer CCTV do jazdy tyłem, z wyświetlaczem LCD w kabinie kierowcy, światła kolejowe i oświetlenie do pracy w nocy. Wszystkie operacje wykonywane na torach kolejowych są kontrolowane elektrycznie z kabiny kierowcy, ruchy podwozia kolejowego są sterowane automatycznie i monitorowane na ekranie komputera.

Powrót na początek strony