ŚRODEK TRANSPORTU KOLEJOWEGO KOP 12/40

Środek transportu kolejowego KOP 12/40 został zaprojektowany do transportowania pojazdów drogowych i maszyn do trudno dostępnych odcinków torów kolejowych, w celu przeprowadzania prac konstrukcyjnych, naprawy i konserwacji torów kolejowych i mostów (np. transport betonu w automatycznej betoniarce, transport materiałów na samochodach ciężarowych, a także przemieszczanie ciężkiego sprzętu na miejsca pracy itd.)

Przewożony sprzęt jest ładowany (rozładowywany) na przejazdach kolejowych lub na dogodnych odcinkach trasy kolejowej. KOP 12/40 może być holowany przez pojazd szynowo - drogowy lub lokomotywę przy zastosowaniu dostarczanych drągów holowniczych. Wielką zaletą jest możliwość szybkiego rozłożenia maszyny na trzy części i załadowania na pojazd szynowo - drogowy (przyczepa, naczepa) lub na wagon kolejowy, poszczególne partie mogą być ułożone jedna na drugiej.

KOP 12/40 składa się z trzech zdejmowanych części i posiada osiem kół. Poszczególne części są montowane za pomocą sworzni kulistych. Pojazd został wyposażony w hamulec główny z oddzielnym zbiornikiem powietrza i w końcówki pneumatyczne. Podnoszenie (opuszczanie) najazdów jest kontrolowane hydraulicznie (ręcznie operowaną, hydrauliczną pompę umieszczono na końcach pojazdu).

Powrót na początek strony