Pojazd szynowo – drogowy RENAULT MIDLUM TRAMLINER TRIO - TP

Pojazd szynowo – drogowy Renault Midlum Tramliner Trio - TP jest wyposażony w izolowaną platformę podnoszoną do prac z siecią trakcyjną pod napięciem i skrytkę na narzędzia. Pojazd zaprojektowano do jazdy i pracy zarówno na drodze jak i na torach tramwajowych, np. do konserwacji, transportu materiałów, napraw sieci trakcyjnej pod napięciem przy spełnieniu wszystkich wymogów norm bezpieczeństwa. Renault Midlum Tramliner Trio - TP jest przystosowany do jazdy po torach o szerokości 1435, 1000 lub 950 mm.

Kosz w kształcie litery L na teleskopowej platformie roboczej umożliwia dostęp do słupa trakcyjnego i za niego z jednego miejsca. Kosz roboczy jest wyposażony w gniazdka do narzędzi roboczych o napięciu 230 V. Częścią kosza roboczego jest mechanizm podnoszący służący do unoszenia i naprowadzania przewodów sieci trakcyjnej. Robocza platforma teleskopowa, łącznie z mikronapędem, jest zdalnie sterowana.

Podczas jazdy po torach następuje przeniesienie napędu hydrostatycznego za pomocą pompy i silników hydraulicznych. Mechanizmy są napędzane hydrostatycznie i kontrolowane elektrycznie z kabiny kierowcy oraz z bocznych pulpitów sterujących, umieszczonych na pojeździe. Dla bezpiecznej jazdy do tyłu Renault Midlum Tramliner Trio – TP został wyposażony w system kamer CCTV z kolorowym monitorem w kabinie kierowcy. Podwozia kolejowe oraz platforma robocza posiadają oświetlenie do pracy w nocy.

Powrót na początek strony