Pojazd szynowo – drogowy FRILINER 4x4 RSQ

Lekki szynowo – drogowy pojazd ratunkowy to pojazd drogowy wyposażony w podwozie kolejowe do jazdy po szynach i nadbudówkę skrzyniową. Pojazd, w zależności od potrzeb klienta, może posiadać pojedynczą lub podwójną kabinę dla kierowcy. Kabina jest wyposażona w pięć lub sześć siedzeń włączając miejsce dla kierowcy.

System cierny składa się z przedniej i tylnej pojedynczej osi podwozi kolejowych. Pojazd jest napędzany i hamowany za pomocą 4 kół drogowych. Z tyłu pojazdu znajdują się kamery przemysłowe CCTV, a w kabinie kierowcy monitor LCD. Prędkościomierz umieszczony w kabinie kierowcy wskazuje błędy wizualnie i akustycznie łącznie z zapisem danych.

Nadbudówkę skrzyniową wyposażono w hydrauliczny sprzęt do wkolejania, umieszczony na półkach, wliczając jednostkę napędową (silnik wysokoprężny, silnik benzynowy lub zespół elektryczny), panel sterowania (dla 4 – 6 podłączonych podnośników), 10 - metrowy wąż wysokociśnieniowy z szybkozłączami, podnośniki teleskopowe (nośność od 65t do 200t, wysokość konstrukcji 250 do 470 mm), podnośnik do przesuwu bocznego ze sprzętem, rozpierak, wózki z ruchomą płytą, mosty do wkolejania (długość od 1100 mm do 4400mm), a także mechaniczny sprzęt blokujący. Inny sprzęt hydrauliczny - zespół do przesuwu osi, podnośnik wychylny z ruchomą podstawą i mechaniczną blokadą kół, sprzęt holowniczy oraz podnośniki o wysokiej nośności - dostarczamy na życzenie klienta.

Pojazd może być wyposażony w zestaw urządzeń do wkolejania – nożyce hydrauliczne, rozpierak hydrauliczny, ubijak, jednostkę napędową itd. Dokładna specyfikacja urządzeń hydraulicznych do wkolejania dostępna na życzenie.


Powrót na początek strony