Pojazd szynowo – drogowy MAZ DUO - NP

MAZ DUO - NP to pojazd szynowo – drogowy wyposażony w izolowaną platformę podnoszoną (do pracy z siecią trakcyjną pod napięciem) oraz umiejscowionym pod platformą warsztatem. Zaprojektowany został do jazdy i pracy na drogach i torach tramwajowych, np. do konserwacji i napraw, transportu niedużego materiału, do naprawy sieci trakcyjnej pod napięciem z zachowaniem wszelkich wymogów norm bezpieczeństwa.

Podnośnik nożycowy platformy umożliwia nieograniczony obrót wokół jej osi. Boczny zasięg, rozmiar i udźwig spełniają wszystkie wymagane normy do pracy z siecią trakcyjną pod napięciem. Podnoszona platforma jest sterowana bezprzewodowo lub w razie potrzeby przewodowo. Warsztat może być wyposażony w centralny system elektryczny z instalacją elektryczną lub także osobny obwód elektryczny z gniazdkiem na platformie.

Przenoszenie energii podczas jazdy po torach odbywa się poprzez koła drogowe. Pojazd jest wyposażony w system kamer CCTV do jazdy tyłem z wyświetlaczem LCD w kabinie kierowcy, światła kolejowe i oświetlenie do pracy w nocy, skrzynię biegów z rewersem itp. Wszystkie operacje wykonywane na torach kolejowych są kontrolowane elektrycznie z kabiny kierowcy, wkolejanie odbywa się automatycznie i jest monitorowane na ekranie komputera.


Powrót na początek strony