Pojazd szynowo – drogowy RENAULT MIDLUM DUOTRAM - NP

Renault Midlum - NP to specjalistyczny pojazd drogowy wyposażony w izolowaną platformę podnoszoną (do pracy pod napięciem) ze skrytką na narzędzia. Zaprojektowany został do jazdy i pracy zarówno na drogach jak i na torach kolejowych, np. do konserwacji i napraw, transportu materiałów z możliwością samo-manipulacji, do pracy z siecią trakcyjną pod napięciem z zachowaniem wszelkich wymogów norm bezpieczeństwa.

Podnośnik nożycowy platformy umożliwia nieograniczony obrót wokół jej osi. Boczny zasięg, rozmiar i udźwig spełniają wszystkie wymagane normy do pracy z siecią trakcyjną. Podnoszona platforma jest sterowana zdalnie lub za pomocą mobilnego pulpitu sterowania. Dla zwiększenia przyczepności w trudnych warunkach terenowych pojazd wyposażono w system rozpylaczy piasku.

Przenoszenie energii podczas jazdy torami odbywa się poprzez koła drogowe. Pojazd jest wyposażony w system kamer CCTV do jazdy tyłem, z wyświetlaczem LCD w kabinie kierowcy, światła kolejowe i oświetlenie do pracy w nocy. Wszystkie operacje wykonywane na torach kolejowych są kontrolowane elektrycznie z kabiny kierowcy i monitorowane na ekranie komputera.


Powrót na początek strony