Pojazd szynowo – drogowy DUO TRACKTOR HNJ-RP

Pojazd szynowo – drogowy DUO TRACKTOR HNJ-RP jest przeznaczony do jazdy i pracy na drogach, jak również na krajowych i regionalnych torach kolejowych oraz bocznicach. Pojazd jest wyposażony w platformę z wysięgnikiem RP 400 i żuraw hydrauliczny PK 18002 EH-C, został zaprojektowany do jazdy po torach kolejowych o szerokości toru 1435 lub 1520 mm (regulowany rozstaw).

Platforma robocza z wysięgnikiem RP 400 umożliwia nieograniczony obrót kosza wokół swej osi. Zasięg boczny, rozmiar i udźwig platformy spełniają wszystkie wymagane normy do pracy z siecią trakcyjną pod napięciem. Platforma może być sterowana zdalnie, a w razie potrzeby za pomocą sterowania awaryjnego.

Podczas jazdy po torach kolejowych następuje przeniesienie napędu za pomocą kół drogowych. Mechanizmy są napędzane hydraulicznie i kontrolowane elektrycznie z kabiny kierowcy oraz poprzez boczne panele sterowania umiejscowione na pojeździe. DUO TRACKTOR HNJ-RP jest wyposażony w system kamer przemysłowych CCTV dla bezpiecznej jazdy tyłem, z kolorowym ekranem LCD w kabinie kierowcy. Podwozia kolejowe oraz platforma robocza posiadają oświetlenie do pracy w nocy.


Powrót na początek strony