Pojazd szynowo – drogowy UniRoller 4x4

UniRoller 4x4 to uniwersalny pojazd szynowo – drogowy wyposażony w różnego typu nadbudówki – platformy ładunkowe, hydrauliczne żurawie ładunkowe, polewaczki, spryskiwacze, mobilne warsztaty, sprzęt ratunkowy do wkolejania, platformy robocze itd. Pojazd może posiadać ramę do szybkiej wymiany nadbudówek przy użyciu stabilizatorów. UniRoller 4x4 szybko się wkoleja i zjeżdża z torów, wykorzystywany jest do napraw i konserwacji na torach i drogach, z różnymi nadbudówkami i przy niskiej cenie pracy i kosztach obsługi.

Przenoszenie mocy podczas jazdy na torach jest możliwe dzięki kołom drogowym z bębnami. Koła samochodowe znajdują się nad szynami (wyposażenie podstawowe) za umiarkowaną cenę.

Obydwa dwukołowe podwozia kolejowe są zainstalowane za osiami samochodowymi. Pojazd może być wyposażony w system kamer przemysłowych CCTV, aby bezpiecznie jeździć do tyłu, a także światła kolejowe i światła do pracy w nocy. Wszystkie operacje wykonywane na torach są kontrolowane elektrycznie z kabiny kierowcy lub z boków pojazdu. Skrzynia biegów z rewersem umożliwia jazdę z jednakową prędkością w obu kierunkach.


Powrót na początek strony