Pojazd szynowo – drogowy IVECO EuroCargo DUO - 4x4

4x4 SAZ Iveco EuroCargo DUO to wytrzymały, 14 tonowy pojazd szynowo – drogowy, o ładowności 6000 kg z pokładem ładunkowym. Pierwotnie został zaprojektowany do holowania i pchania wagonów kolejowych. Stanowi znakomitą bazę dla różnego rodzaju sprzętu: platform, podnośników, kombinacji dźwigu i platformy ładunkowej, kontenerów z warsztatami, kosiarek, przycinarek do gałęzi, spryskiwaczy.

Iveco EuroCargo Duo jest w stanie uciągnąć ładunek do 1000 ton. W tym celu zamontowano cztery zbiorniki sprzężonego powietrza do hamowania składem doczepionych wagonów. Fakultatywnie instaluje się automatyczny sprzęg. W trybie drogowym pojazd bazuje na 4x4 Iveco EuroCargo.

Na torach pojazd jest napędzany przez cztery gumowe koła drogowe. Dodatkowe wsparcie to dwie osie kolejowe zamontowane za osiami drogowymi. Do standardowego mechanizmu koła jezdnego można dodać hydrauliczny bęben hamulcowy we wszystkich kołach kolejowych. Skrzynia biegów z rewersem umożliwia jazdę do 40 km/g do przodu i do tyłu. Kamera CCTV z wyświetlaczem LCD może być zamontowana dla ułatwienia jazdy do tyłu. Operacje wykonywane na torach są kontrolowane z kabiny kierowcy, gdzie znajduje się elektroniczny wyświetlacz monitorujący wszystkie parametry operacyjne. Dostępny jest również kompleksowy system oświetlenia do pracy w nocy. Pojazd może być także zaopatrzony w mikronapęd (od 180 m/godz).

Powrót na początek strony