ŚRODEK TRANSPORTU KOLEJOWEGO KOP 6/3

Środek transportu kolejowego KOP 6/3 to specjalnie skonstruowana maszyna kolejowa, bez własnego napędu, przeznaczona do przeprowadzania czynności montażowych oraz transportu sprzętu i materiału na miejsce pracy.

Kop 6/3 nadaje się nie tylko do prac montażowych i przewożenia tłucznia, piasku, części materiału kolejowego (podkłady kolejowe, słupy, niewielkie odcinki toru), ale także do transportu wielkich jednostek o wadze do 3 ton. Dzięki dużemu, zamykanemu schowkowi na narzędzia, przyrządy do pracy są zawsze pod ręką.

Środek transportu kolejowego KOP 6/3 zbudowany jest z dolnej części, składającej się z ramy podstawowej na której na wspornikach są przymocowane cztery sprężyny piórowe razem z dwoma osiami. Na osiach pojazdu znajdują się koła kolejowe z hamulcami szczękowymi. Górna część to schowek na narzędzia na dole i drewniana podłoga nad nim. Długie boki są składane. Tylna ściana jest trwała, a przód składa się z zamontowanej na stałe drabiny ze stopniami i trwałej ściany. Przechylna platforma jest zamontowana na środku razem ze składaną poręczą. W górnej części z każdej strony znajduje się trwała poręcz. Zasadniczym elementem jest powietrzny układ hamulcowy.

Powrót na początek strony