Dvoucestné vozidlo MAZ DUO - NP

MAZ DUO - NP je dvoucestné vozidlo vybavené izolovanou pracovní plošinou (pro práci pod napětím) a pracovní dílnou pod ní. Je určeno pro jízdu a práce na silnici a dále pro jízdu a práce na tramvajové trati, a to např. provádění údržbových prací, přeprava drobného materiálu, oprava trolejového vedení a to vše při zapnutém trolejovém vedení a při splnění všech požadavků na bezpečnost.

Nůžková pracovní plošina umožňuje neomezené otáčení kolem své osy. Boční dosah, velikost a nosnost pracovní plošiny splňují náročné požadavky pro práci na údržbě trolejového vedení. Plošina je ovládána bezdrátovým ovládáním, pro případ nouze je možno ji ovládat i kabelovým ovládáním. Dále je pracovní dílnu možno vybavit elektrocentrálou s rozvody elektrické energie po dílně nebo i odděleným elektrickým okruhem se zásuvkou na pracovní plošině.

Při jízdě po koleji je přenos výkonu zajištěn pneumatikami automobilu. Vozidlo může být vybaveno kamerovým systémem CCTV pro jízdu vzad se zobrazením v kabině na LCD displeji, drážním osvětlením a systémem osvětlení pro práci v noci, reverzní převodovkou a dalšími. Ovládání všech činností při provozu na železnici je elektrické z kabiny řidiče, funkce adaptérů jsou automatizovány a hlídány a jsou zobrazovány palubním počítačem.


Zpět na začátek stránky