Dvoucestné vozidlo RENAULT MIDLUM DUOTRAM - HNJ

Renault Midlum Duotram - HNJ je dvoucestné vozidlo vybavené izolovaným hydraulickým nakládacím jeřábem (pro práci pod napětím) a valníkovou korbou. Je určeno pro jízdu a práce na silnici a dále pro jízdu a práce na tramvajové trati, a to např. provádění údržbových prací, přeprava materiálu s možností vlastní manipulace a to vše při zapnutém trolejovém vedení a při splnění všech požadavků na bezpečnost.

Výhodou tohoto dvoucestného vozidla je použití nástavby v kombinaci valník a HNJ. Světový trend v oblasti dopravy materiálu ukazuje, že tato kombinace skýtá největší možnosti využití a vytížení takovéhoto vozidla s co nejmenšími náklady na obsluhu.

Při jízdě po koleji je přenos výkonu zajištěn pneumatikami automobilu. Vozidlo je dále vybaveno kamerovým systémem CCTV pro jízdu vzad se zobrazením v kabině na LCD displeji, drážním osvětlením a systémem osvětlení pro práci v noci. Ovládání všech činností při provozu na železnici je elektrické z kabiny řidiče, funkce adaptérů jsou automatizovány a hlídány a jsou zobrazovány palubním počítačem.

Zpět na začátek stránky