Dvoucestné vozidlo IVECO EuroCargo DUO - 4x4

Dvoucestné vozidlo IVECO EuroCargo DUO – 4x4 je určeno pro tažení a sunutí železničních vagónů. Vozidlo lze využít pro údržbové práce na trati i mimo ni, jsou-li namontovány nezbytné nástavby (sekačka, prořezávač křovin, hydraulický jeřáb, valník, kropička, pojízdná dílna, kontejnerové nástavby atd).

Největší předností tohoto dvoucestného vozidla je schopnost táhnou velkou zátěž a to až do 1000t. Proto jsou zde také instalovány čtyři přídavné vzduchojemy. Vozidlo lze variantně vybavit automatickým spřáhlem pro snadnější spřažení s vagóny nebo nárazníky, apod.

Oba železniční podvozky jsou jednonápravové a jsou umístěny za silničními nápravami. Při jízdě po koleji je přenos výkonu zajištěn pneumatikami automobilu. Jako součást vozidla lze dodat kamerový systém CCTV pro bezpečnou jízdu vzad, stejně jako drážní osvětlení a systémem osvětlení pro práci v noci. Ovládání všech činností při provozu na železnici je ovládáno elektricky z kabiny řidiče. Reverzní převodovka umožňuje jízdu stejnou rychlostí v obou směrech. Pokud je požadováno, lze vozidlo dodat s velmi pomalým pohonem (od 180 m/hod.).

Zpět na začátek stránky